1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3
Friday Brown

Friday Brown

Vikki Wakefield
Edebiyat / Kurgu / Yabancı
Orijinal İsim: FRIDAY BROWN (İngilizce)
Sayfa sayısı: 340
Ebat: 138*210 mm
Yayın Tarihi: Ekim 2015
Barkod: 9786050929638

Adım Friday Brown. Annemi toprağa verdim.

Konuşamayan bir oğlan bana sahip çıktı. Bir kızla öpüştüm. Bir eve gizlice girip hırsızlık yaptım.

Şimdi de sorumlusu olduğum bir suçun kurbanı olan adamla ilgili hayaller kuruyorum. Gerçek mi değil mi bilemediğim bir lanet sürekli ensemde. Bana Friday derler. Geleceğimde bir cumartesi günü boğularak ölmek var… Tanıştığımıza sevindim.

 

17 yaşındaki Friday Brown, annesinin anılarından, büyükbabasından ve beş nesildir Brown kadınlarını öldüren lanetten kaçmaktadır. Elinde solgun bir fotoğraf ve annesinden kalan hikâyelerle, babasını aramak için şehre doğru yola çıkar. Tren istasyonunda tanıştığı Suskun sayesinde, güzel ve etkileyici bir kız olan Arden’in liderlik ettiği sokak çetesine katılır. Çeteyle birlikte bir hayalet kasabaya, aşina olduğu taşraya sürüklenir. Murungal Deresi, geçmişin hayaletlerini ve sanrıların gerçek yüzünü Friday’e taşır. Bazen kim olduğunu keşfetmek için hiç olmadığın birine dönüşmen gerekir.

Yazar Hakkında

Vikki Wakefield

Vikki Wakefield iletişim ve grafik tasarım konularında çalışırken kariyerine yeni bir yön verip gazete ve dergilerde yazarlık yapmaya başladı. 2009’da yazdığı kısa öyküsü ile ödül kazandı. Friday Brown adlı romanı Türkçe’ye çevrilen ilk romanı.