1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3
Hayali Arkadaş

Hayali Arkadaş

Stephen Chbosky
Korku / Kurgu / Yabancı

Sayfa sayısı: 800
Ebat: 13,7 X 21
Yayın Tarihi: Ağustos 2020
Barkod: 9786050977127

Çevirmen: Asena Çakmak Özdemir 

Ya biz korkularımızı yutarız ya da onlar bizi

Christopher yedi yaşında.
Christopher kasabadaki yeni çocuk.
Christopher'ın hayali bir arkadaşı var.

Kate daha iyi bir hayat kurabilmek için, ürkütücü erkek arkadaşından kaçıp oğlu Christopher’la Pennsylvania'da, yeşillikler içinde, mükemmel görünen bir kasabaya taşınır. Başlangıçta her şey tıpkı hayal ettiği gibidir; ancak oğlunun ortadan kaybolması hayatlarını alt üst eder. Kendisinden haber alınamayan Christopher, altı gün sonra ansızın kasabanın yanındaki korudan çıkagelir. Neler yaşadığını bir türlü hatırlayamaz. Bildiği tek şey, kafasının içinde yankılanıp duran bir ses ve gerçekleştirmesi gereken bir görevi olduğudur: Noel’e kadar koruda bir ağaç ev inşa etmezse, annesi ve kasaba bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır. O ses, yıllar önce yaşanan korkunç gerçekleri birer birer ortaya çıkaracaktır.

Saksı Olmanın Faydaları adlı romanı tüm dünyada büyük ilgi gören Stephen Chbosky, zekice kurgulanmış, heyecanlı ve gerilim dolu bir korku edebiyatı başyapıtıyla okuyucuyla buluşuyor.

"2019’un en iyi kitaplarından!"
People, EW, Lithub, Vox, Washington Post ve diğerleri...

Yazar Hakkında

Stephen Chbosky

Stephen Chbosky; dünyaca ünlü Amerikalı yazar, senaryo yazarı ve yönetmendir. 1970 yılında Pennsylvania’da doğan yazar Southern California Üniversitesi Sinema yazarlığı bölümünde mezun olmuştur. The New York Times Çok Satan Listesi’nde uzun süre yer alan ve kendi yönetmenliğiyle filme çekilen Saksı Olmanın Faydaları kitabının yazarıdır. Ayrıca Mucize adlı romanın senaryosunu yazarak yönetmenliğini yapmıştır. Disney ve televizyon kanalları için de çeşitli adaptasyonlar da yapan yazarın son romanı Hayali Arkadaş, eleştirmenler olarak, yeni bir Stephen King geldiğinin müjdecisi olarak nitelendirilmiştir.