1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3

Mezbaha Beş

Kurt Vonnegut, Ryan North, Albert Monteys
Edebiyat / Kurgu / Yabancı

Sayfa sayısı: 192
Ebat: 19,5x26,5
Yayın Tarihi: Nisan 2022
Barkod: 9786258021684

Çevirmen: Nazlıcan Saltan

Bir Amerikan klasiği ve dünyanın en ufuk açıcı savaş karşıtı kitaplarından biri olan Kurt Vonnegut’un Mezbaha-Beş’i, Eisner Ödüllü yazar Ryan North (How to Invent Everything: A Survival Guide for the Stranded Time Travel) ve Eisner Ödülü’ne aday gösterilen sanatçı Albert Monteys (Universe!) tarafından çizgi roman formatında aslına uygun olarak ilk kez sunuluyor.

Dinleyin: Billy Pilgrim…
...Kilgore Trout okudu
...başarılı bir optometristti
...sevgi dolu bir aile kurdu
...Dresden’deki bombalamaya şahit oldu
...Tralfamadore gezegenine seyahat etti
...Kurt Vonnegut’la tanıştı
...zamandan koptu.

Billy Pilgrim’in yolculuğu, çocukların ön saflarda yer aldığı ve öldüğü (olur öyle) savaşın dehşeti ve trajedisine absürt bir bakış; yanılabilecek kadar insan olmanın ne anlama geldiğine dair dokunaklı bir sorgulama.

Yazar Hakkında

Kurt Vonnegut

Kurt Vonnegut’un kara mizahı, eleştirel sesi ve eşsiz hayal gücü Amerika’nın dikkatini ilk olarak 1959’da The Sirens of Titan’la çekti

ve 1963’te Cat’s Cradle ile onu “gerçek bir sanatçı” (The New York Times) ilan etti. Graham Greene’in deyişiyle “Yaşayan en iyi Amerikan yazarlarından biri”ydi. Kurt Vonnegut, 2007 yılında öldü.

Yazar Hakkında

Ryan North

Ryan North, “Boom! Studios” için yaratılmış, Eisner ve Harvey Award ödüllü Adventure Time çizgi roman serisi Dinosaur Comics’in, çoksatar antoloji serisi Machine of Death’in ve Marvel Comics için yaratılmış Eisner Award ödüllü New York Times çoksatarı seri Unbeatable Squirrel Girl’ün yazarıdır. North ayrıca Shakespeare’in klasik oyunları Romeo ve Juliet ile Hamlet’e dayanan New York Times çoksatarı “kendi maceranı seç” kitapları serisini yazdı. Son kitabı, How to Invent Everthing, medeniyet için bir rehber niteliğinde. North şu anda Toronto, Kanada’da yaşıyor.

Yazar Hakkında

Albert Monteys

Albert Monteys, 2006’dan 2011’e kadar yönettiği haftalık hiciv dergisi El Jueves’deki çalışmalarıyla tanınan İspanyol bir çizgi romancı ve illüstratördür. Monteys ayrıca çocuk dergisi Mister K için Carlitos Fax

serisini de yarattı. 2014 yılında birkaç karikatüristle birlikte aylık süreli yayın Orgullo y Satisfacción’ı (Gurur ve Memnuniyet) kurdu ve En İyi Dijital Çizgi Roman dalında 2017 Eisner Ödülü adaylığı kazanan bilimkurgu çizgi roman serisi ¡Universo!’yu (Evren!) yayımlamaya başladı.