1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3
Sevgili Edward

Sevgili Edward

Ann Napolitano
Romantik / Kurgu / Yabancı

Sayfa sayısı: 376
Ebat: 13,7 x 21
Yayın Tarihi: Mart 2022
Barkod: 9786258021653

Çeviren: Deniz Başkaya

“Yılın en iyi kitaplarından biri.” Washington Post

Kardeşlik, ilk aşk, kaybetmek ve yeniden bulmak üstüne benzersiz bir yolculuk…
Her şeyinizi kaybettiğinizde, kendinizi nasıl bulursunuz?
Hayatınızdaki amacı nasıl keşfedersiniz?
Sadece hayatta kalmak değil, gerçekten yaşamak ne demektir?

Bir yaz sabahı, on iki yaşındaki Edward Adler, biricik abisi Jordan, ebeveynleri ve diğer 183 yolcuyla birlikte Newark'tan Los Angeles'a giden bir uçağa biner. Yolcuların arasında bir Wall Street dehası, beklenmedik hamileliğiyle yüzleşen genç bir kadın, Afganistan'dan dönen bir gazi, yetmiş yaşında zengin bir iş adamı ve reenkarnasyonla yüzlerce kez dünyaya geldiğine inanan özgür ruhlu bir kadın da vardır. Derken uçak düşer. Tüm yolcu ve mürettebat arkasında trajik hikâyeler bırakarak hayatını kaybeder. Bir kişi hariç: Küçük Eddie.

Onun hikâyesi herkesin dikkatini çekerken Eddie, ailesinin olmadığı bir dünyada kendisine bir yer bulmakta zorlanır. Gökyüzünde bir parçasının kaldığını, sonsuza dek o uçağa ve içindeki tüm hayatlara bağlı olacağını hissetmeye devam eder. Ta ki onu hayatın en derin sorularından bazılarının cevaplarına götürecek o yolculuğa çıkana kadar.

Ann Napolitano’nun güçlü kaleminden geçmişi ve bugünü harmanlayan kurgusuyla heyecan, hüzün ve umudu aynı potada buluşturan olağanüstü çarpıcılıkta, duyarlı ve sürükleyici bir roman. 

“Gerilim, keder ve hayatta kalma konusunda elinizden bırakamayacağınız usta işi bir çalışma.” The New York Times'tan Angie Kim

"Hikâyenin özünde trajedi olsa da, paylaşımcılık, insanlık, yeni başlangıçlar ve en zorlu deneyimlerde bile umudunu kaybetmemek hakkında bir kitap.”  Today'den Stephanie Larratt

Yazar Hakkında

Ann Napolitano

New York Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olan Ann Napolitano, One Story dergisinde editörlük yapmakta; aynı zamanda Brooklyn College ve Gotham Writers Atölyesi için kurgu yazarlığı dersleri vermektedir. İlk romanı Within Arm’s Reach tiyatro olarak sahnelenmiş; A Good Hard Look adlı kitabı pek çok dile çevrilmiş; son romanı Sevgili Edward ise pek çok ülkede çok satanlar listesine girmiştir. Ann, kocası ve iki çocuğuyla Brooklyn'de yaşamaktadır.