1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3
Açlık Oyunları - 2 Ateşi Yakalamak

Açlık Oyunları - 2 Ateşi Yakalamak

Açlık Oyunları
Suzanne Collins
Fantastik / Kurgu / Yabancı
Orijinal İsim: Hunger Games 2 - CATCHING FIRE (İngilizce)
Sayfa sayısı: 448
Ebat: 138x210 mm
Yayın Tarihi: Kasım 2015
Barkod: 9786050930672

CEHENNEM ATEŞİNİN KIVILCIMI KATNISS PARLIYOR. ALEVLER YAYILIYOR. VE İSYAN BAŞLIYOR! 

 

20 Kasım Cuma Açlık Oyunlari: Alayci Kus - Bölüm 2 filmi vizyona giriyor. 

Yazar Hakkında

Suzanne Collins

Suzanne Collins, Açlık Oyunları serisi ile milyonlarca okur kitlesine ulaşmış Amerikalı gazeteci, televizyon senaristi ve roman yazarıdır. 1962 yılında Connecticut’da doğan Suzanne Collins yüksek öğrenimini sahne sanatları ve tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Daha sonra New York Üniversitesi’nden de yaratıcı yazarlık diploması alan yazar, kariyerine çocuk televizyon programlarına metin yazarak başlamıştır. İlk serisi Gregor çocuklar içindir.

2008 yılında ilki basılan, Katniss Everdeen’in kahramanı olduğu bilim kurgu türündeki Açlık Oyunları serisi dört kitaptan oluşmaktadır; Açlık Oyunları, Ateşi Yakalamak, Alaycı Kuş ve son olarak Kuşların ve Yılanların Şarkısı distopik bir gelecekte, toplumun mıntıkalara bölünmüş halde diktatörlükle yönetilmesini anlatır. Seri’nin kahramanı Katniss, gençlerin birbirlerini öldürdüğü Açlık Oyunları’na katılır, ver olan toplum düzenine baş kaldırır ve büyük bir isyanın temsilcisi olur. Yunan mitolojisinden esinlenerek Açlık Oyunları’nı yazan Suzanne Collins, ikinci esin kaynağının da hava kuvvetlerinde savaş pilotu olan ve ona pek çok hikâye anlatan babası olduğunu söyler.

Açlık Oyunları serisinden, dört film yapılmış ve hepsi de gişe hasılatları kırmıştır. Açlık Oyunları serisi tüm dünya da 54 dile çevrilmiştir. Açlık Oyunları serisinin son kitabı Kuşların ve Yılanların Şarkısı, serinin önceki üç romanında geçen Başkan Snow’un gençliğini ve kötülüğe doğru nasıl yol aldığını anlatmaktadır.

Suzanne Collins şu an, Kuşların ve Yılanların Şarkısı’nın filmi için senaryosunu yazmakta, eşi Charles ve kızları Charlie and Isabell ile New York’ta yaşamaktadır.