1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3
Açlık Oyunları Seti -2021

Açlık Oyunları Seti -2021

Açlık Oyunları
Suzanne Collins
Romantik / Kurgu / Yerli

Sayfa sayısı: 0
Ebat: 13,7 X 21 cm
Yayın Tarihi: Nisan 2021
Barkod: 8696602030204

DEX’ten her Açlık Oyunları Seti alışverişinizde Açlık Oyunları Posteri hediye!

Açlık Oyunları 1
AÇLIK OYUNLARI BAŞLASIN VE ŞANS HEP SİZDEN YANA OLSUN!
Hasat yapıldı. 12. Mıntıka’dan Katniss Everdeen ve Peeta Mellark seçildi. Şimdi yirmi dört genç, Açlık Oyunları için hazırlanıyor. Ödül: hayatta kalmak!

Açlık Oyunları - 2 Ateşi Yakalamak
CEHENNEM ATEŞİNİN KIVILCIMI KATNISS PARLIYOR. ALEVLER YAYILIYOR. VE İSYAN BAŞLIYOR!
Katniss ve Peeta hayatta kaldılar. Başkent’se intikam istiyor ve onları Zafer Turu’na çıkmaya zorluyor. Ama Katniss ve Peet

Açlık Oyunları - 3 Alaycı Kuş
"BİZ YANARSAK, SİZ DE BİZİMLE YANACAKSINIZ!
13. Mıntıka artık bir efsane değil.İsyan hızla yayılıyor. Panem’in kaderi son kez değişiyor. Ve Katniss kararını veriyor.

“KAR TEPEYE DÜŞER!..”
ŞİMDİ DE, ALAYCI KUŞUMUZ KATNİSS'İN KATILDIĞI AÇLIK OYUNLARI’NDAN ÇOK DAHA ÖNCESİNE GİDİYORUZ… BAŞKAN SNOW’UN GENÇLİĞİNE…

Açlık Oyunları - Kuşların Ve Yılanların Şarkısı

Enerjisini hırsından alıyor.
Azmini, rekabetten.
Ama güce ulaşmanın bir bedeli var.
Onuncu Açlık Oyunları’nı başlatacak hasat gününün sabahı. Başkent’te, on sekiz yaşındaki Coriolanus
Snow akıl hocası olarak katılacağı Oyunlar’a hazırlanıyor. Başarılı olmak istiyor ve bunun için tek bir şansı var.
Bir zamanların görkemli Snow ailesi zor zamanlardan geçiyor ve ailenin kaderi, Coriolanus’un cazibesiyle, zekâsıyla, hamleleriyle diğer akıl hocalarını gölgede bırakıp haracını Oyunlar’ın galibi yapmasına bağlı.

Ama şans ondan yana değil. Coriolanus’a kötülerin en kötüsü 12. Mıntıka’nın kız haracına akıl hocalığı yapmak gibi onur kırıcı bir görev veriliyor. Artık kaderleri birbirine bağlı. Coriolanus’un yaptığı her seçim onları galibiyete ya da mağlubiyete, zafere ya da yenilgiye götürebilir.  Arenanın içinde ölümüne bir dövüş sürüyor.

Arenanın dışında ise, talihsiz haracına yakınlık duymaya başlayan Coriolanus kurallara uyma zorunluluğuyla, bedeli ne olursa olsun yaşama arzusu arasında kalıyor.

Yazar Hakkında

Suzanne Collins

Suzanne Collins, Açlık Oyunları serisi ile milyonlarca okur kitlesine ulaşmış Amerikalı gazeteci, televizyon senaristi ve roman yazarıdır. 1962 yılında Connecticut’da doğan Suzanne Collins yüksek öğrenimini sahne sanatları ve tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Daha sonra New York Üniversitesi’nden de yaratıcı yazarlık diploması alan yazar, kariyerine çocuk televizyon programlarına metin yazarak başlamıştır. İlk serisi Gregor çocuklar içindir.

2008 yılında ilki basılan, Katniss Everdeen’in kahramanı olduğu bilim kurgu türündeki Açlık Oyunları serisi dört kitaptan oluşmaktadır; Açlık Oyunları, Ateşi Yakalamak, Alaycı Kuş ve son olarak Kuşların ve Yılanların Şarkısı distopik bir gelecekte, toplumun mıntıkalara bölünmüş halde diktatörlükle yönetilmesini anlatır. Seri’nin kahramanı Katniss, gençlerin birbirlerini öldürdüğü Açlık Oyunları’na katılır, ver olan toplum düzenine baş kaldırır ve büyük bir isyanın temsilcisi olur. Yunan mitolojisinden esinlenerek Açlık Oyunları’nı yazan Suzanne Collins, ikinci esin kaynağının da hava kuvvetlerinde savaş pilotu olan ve ona pek çok hikâye anlatan babası olduğunu söyler.

Açlık Oyunları serisinden, dört film yapılmış ve hepsi de gişe hasılatları kırmıştır. Açlık Oyunları serisi tüm dünya da 54 dile çevrilmiştir. Açlık Oyunları serisinin son kitabı Kuşların ve Yılanların Şarkısı, serinin önceki üç romanında geçen Başkan Snow’un gençliğini ve kötülüğe doğru nasıl yol aldığını anlatmaktadır.

Suzanne Collins şu an, Kuşların ve Yılanların Şarkısı’nın filmi için senaryosunu yazmakta, eşi Charles ve kızları Charlie and Isabell ile New York’ta yaşamaktadır.