1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3
Aristo ve Dante Dünyanın Sularına Dalıyor

Aristo ve Dante Dünyanın Sularına Dalıyor

Benjamin Alire Saenz
Fantastik / Kurgu / Yabancı
Orijinal İsim: Aristotle and Dante Dive Into the Waters of the World (ingilizce)
Sayfa sayısı: 440
Ebat: 13,7x21
Yayın Tarihi: Ağustos 2022
Barkod: 9786258021820

Çevirmen: Seyhan Dönmez

“Bir yanım Dante’ye âşık olmanın bütün zorluklarından kaçmak istiyordu. Ari artı Dante eşittir aşk demek olabilirdi ama aynı zamanda eşittir zorluk da demekti. Hem dünyayla saklambaç oynamak anlamına da geliyordu. Ama koşmak sanatıyla kaçmak sanatı arasında bir fark vardı.”
Aristo ve Dante Evrenin Sırlarını Keşfediyor’da iki gencin eşsiz güzellikteki büyüme hikâyesini okumuştuk. Kendini çok yalnız hisseden Aristo, Dante’yi havuzda ilk gördüğü andan itibaren evrenin mucizelerini birlikte keşfetmeye başlamış, arkadaşlıkları aşka dönüşürken el ele vermişlerdi.
Aristo ve Dante Dünyanın Sularına Dalıyor’da ise Aristo ve Dante onlara karşı olan gerçek dünyada el ele kalabilmenin yollarını keşfedecek; zorbalarla savaşmayı, yeni arkadaşlıklar kurmayı, kendini anlatmayı ve acılarla yaşamayı öğrenecekler.
Ari ve Dante her genç gibi fırtınadan daha güçlü. Sadece, henüz bunun farkında değiller. Bir gün, yeni dünyanın haritalarını onlar çıkaracak. Ve aslında onlara ait olan bu dünyada, diledikleri gibi yaşayacaklar.

Yazar Hakkında

Benjamin Alire Saenz

American Book Awards, Lannan Literary Award for Poetry ödüllerinin sahibi olan 62 yaşındaki BENJAMIN ALIRE SAENZ New Mexico’da yaşamaktadır.