1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3
Aristo ve Dante Evrenin Sırlarını Keşfediyor

Aristo ve Dante Evrenin Sırlarını Keşfediyor

Benjamin Alire Saenz
Fantastik / Kurgu / Yabancı
Orijinal İsim: Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe (İngilizce)
Sayfa sayısı: 376
Ebat: 13,8x21 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2017
Barkod: 9786050943368

Çevirmen: Çiçek Ağgez

Gençlik insanın kendini keşfetmeye başladığı, büyülü bir çağdır.

Abisi hapiste olan, içinde tanımlayamadığı bir öfke barındıran Aristo, bir gün havuzda Dante adında bir yaşıtıyla tanışır. Her ikisini de değiştiren, dönüştüren bir sürecin ilk adımıdır bu tanışma. Sonrasında hayat, kimlik, büyümek, “ışık kirliliği olmadan” yıldızları izler gibi bir arkadaşlığı tüm safl ığıyla sürdürmek onları birbirine yakınlaştıran esas bağ olur.

Aristo ve Dante Evrenin Sırlarını Keşfediyor, korkmadan, çekinmeden, hayatını kendisi olarak gizlenmeden yaşamak isteyenler için yazılmış bir kitap. Daha önce başka yapıtlarıyla PEN/Faulkner ve American Book ödüllerini kazanan Benjamin Alire Sáenz, Aristo ve Dante Evrenin Sırlarını Keşfediyor ile Printz Honor Book, Stonewall, Pura Belpre ve Lambda Literary ödüllerinin de sahibi oldu.

Aynı adlı serinin ilk kitabı olan Aristo ve Dante Evrenin Sırlarını Keşfediyor’u okuyanlar, bir anlamda kendi evrenlerinin sırlarını keşfediyor.

Yazar Hakkında

Benjamin Alire Saenz

American Book Awards, Lannan Literary Award for Poetry ödüllerinin sahibi olan 62 yaşındaki BENJAMIN ALIRE SAENZ New Mexico’da yaşamaktadır.