1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3

Ay’a Yolculuk

Bilim Kurgu Klasikleri
Jules Verne
Bilim Kurgu / Kurgu / Yabancı

Sayfa sayısı: 248
Ebat: 13,5x19,5
Yayın Tarihi: Mayıs 2021
Barkod: 9786050983425

Çeviren: Özlem Asiltürk

1865 yılıydı, Amerikan İçsavaşı bitmiş, Gun-Club’ın seçkin üyeleri, geliştirdikleri silahlar, toplar, mermilerle kalakalmışlardı. Büyük bir hayal kırıklığı ile kulübü kapatmayı düşündükleri sırada, başkandan muhteşem bir öneri geldi; geliştirecekleri bir uzay mermisiyle Ay’a gitmek. Büyük bir coşkuyla karşılanan bu fikir çok geçmeden bütün dünyaya yayılacak ve büyük destek görecekti.

Bilimsel romanın yaratıcısı Jules Verne, pek çok muhteşem eserinde olduğu gibi bu romanında da yüzyıl sonra yaşanacak gelişmelerin ve buluşların haberini verebilen bir dâhi.

Ay’a Yolculuk’u okurken Jules Verne’in nasıl olup da bu kadar çok ayrıntıyı doğru tahmin ettiğine inanamayacaksınız.

Yazar Hakkında

Jules Verne

1828-1905 yılları arasında yaşayan Fransız yazar Jules Verne, hayatının büyük bir bölümünde dünyayı gezmiştir. Paris’te hukuk eğitimi gören Jules Verne, tanıştığı edebiyat çevresinden çok etkilenmiş ve her ne kadar evlendikten sonra bir süre borsacılık yapmış olsa da edebiyata olan ilgisini kaybetmemiştir. Hayranı olduğu Edgar Allan Poe ve tanıştığı bir gemici öykülerini şekillendirmiştir. Yaptığı gezilerini de yazan Jules Verne bilimsel romanın ve bilimkurgunun yaratıcılarından biridir. Romanlarında ele aldığı buluş ve makinalar pek çok teknolojiye ilham kaynağı olmuştur. 

Tiyatro oyunları gibi farklı türlerde de yazan Jules Verne’in günümüze kadar okunmasını sağlayan ve her yaştan okurun hayranlığını kazanan eserleri macera ve bilimkurgu romanlarıdır. Balonla Beş Hafta (1863), Dünyanın Merkezine Yolculuk (1864), Denizler Altında Yirmi Bin Fersah (1870) ve Seksen Günde Devri Âlem (1973) pek çok kez filmlere, tiyatrolara uyarlanmıştır.