1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3
Karanlık Lise - Gölgeler

Karanlık Lise - Gölgeler

Alya Öztanyel
Edebiyat / Kurgu / Yerli

Sayfa sayısı: 484
Ebat: 138 x 210 mm
Yayın Tarihi: Mart 2017
Barkod: 9786050941838

Beş kırık kalp, beş uyumsuz nota, beş umutlu çığlık

Sizce insanlar eşit mi doğar?

Sorunun cevabı sizi yeterince korkutmadıysa gölgenize sahip çıkmanızı tavsiye ederim. Bu kitapta yanlış zamanda, yanlış yerde, yanlış kişilerle bulunanların hikâyeleri var. Bir ressamdan tüm renklerini çalacak, en iyi müzisyene bile notalarını unutturacak gerçekler var. İçimizden beş gölgenin sıradışı hayatları, derin acıları ve aramaktan asla vazgeçmedikleri cevapları var burada. Zaman, geçmişe dönme zamanı. Güneş’ten çok öncesini, karanlıkta kalan geçmişlerini onlarla birlikte keşfetmeye hazır mısın?

Karanlık Lise’de kimse birbirini sorun etmez, çünkü orada herkes sorunludur. Ailelerinin seçimlerinin kurbanı olanlar, dışlanmışlar, dışarıda kalmışlar, sevilmemişler ya da çok sevmişler, kendini bulma yolunda bazı yanlış duraklara uğramış olanlar var burada. Sevgileri ya umut oldu derin yaralarına ya da başlarına geleceğini asla tahmin etmedikleri kadar bela açtı. Kimi zaman karanlık sokaklarda kayboldular, kimi zaman da zihinlerinde saklı kalmış korkunç anılarda yitirdiler hislerini. Peki sen kendi gölgeni bulmaya var mısın?

Yazar Hakkında

Alya Öztanyel

Alya Öztanyel, 1998 yılında İstanbul’da doğdu. Müziğe ve edebiyata erken yaşlarda ilgi duymaya başladı. Lisedeyken yazmaya başladığı Karanlık Lise serisiyle büyük bir genç hayran kitlesi edindi. Farklı türde eserlerle okurların karşısına çıkan yazar, yetişkinler için de Bir Şans Daha romanını kaleme aldı.

2020 yılında Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmadan önce Odgers Berndtson’ın Bir Gün CEO programına aday gösterildi ve kazandı.

Ben Çok Sevdim isimli şiir ve deneme kitabıyla okurlarını şaşırttı, bu kitapta yer alan “Bekledim” isimli şiirini besteleyerek profesyonel müzik kariyerine adım attı.

Alya Öztanyel’in “Bekledim” şarkısını dinlemek ve klibini izlemek için aşağıdaki kare kodu okutabilirsiniz.