1
DEX

Twitter'da DEX Kitap

 

Videolar

1 2 3

Yalancı Vâris

Stolen Heir Duology
Holly Black
Fantastik / Kurgu / Yabancı
Orijinal İsim: The Stolen Heir
Sayfa sayısı: 328
Ebat: 13,7 X 21 cm
Yayın Tarihi: Kasım 2023
Barkod: 9786256932531

Çeviren: Solina Silahlı

Kaçak bir kraliçe. Gönülsüz bir prens. Yıkıcı bir arayış.

Yılan Savaşı’nın üzerinden sekiz yıl geçti. Ancak kuzeyde, Dişler Sarayı’ndan Leydi Nore, Buz İğnesi Kalesi’ni geri aldı. Orada, emirlerini yerine getirecek ve intikamını alacak canavarlar yaratıyor.

Dişler Sarayı’nın küçük kraliçesi ve annesi üzerinde gücü olan tek kişi Suren, acımasız işkencelerden bıkıp insanların dünyasına kaçtı. Ormanda vahşi bir şekilde, tek başına yaşıyor ve unutulduğuna inanıyordu. Ta ki Fırtına cadısı Bogdana Suren’i bir gece sokakta kovalayana kadar. Şimdi Suren’i, bir zamanlar evlenme sözü verdiği Elfhame’in vârisi Prens Oak’tan başkası kurtaramaz.

On yedi yaşına gelen Oak büyüleyici bir güzelliğe erişti. Onu kuzeye götürecek bir görevde ve Suren’den yardım istiyor. Ama Suren bu teklifi kabul ederse, bu, bir zamanlar tanıdığı çocuğa ve güvenemeyeceği bir prense karşı kalbini korumak ve arkasında bıraktığını düşündüğü tüm dehşetlerle yüzleşmek anlamına gelecek.

Fantastik edebiyatın en sevilen ve en çok okunan yazarlarından Holly Black’in iki kitaptan oluşan yeni serisinin ilkiyle entrika, ihanet ve tehlikeli arzularla dolu Elfhame’in büyüleyici dünyasına geri dönün.

Yazar Hakkında

Holly Black

Holly Black gençler ve çocuklar için pek çok fantastik kitabı bulunan ünlü Amerikalı yazardır. 1971 doğumlu olan yazar en çok Spiderwick Günlükleri ve Peri Halkı serileriyle tanınmaktadır. Peri masallarını, modern karakterlerle birleştirdiği eserlerini ünlü başka yazarlarla ve çizerlerle yaratmaktadır. Gençlik edebiyatına verdiği katkıdan dolayı Newbery Madalyası da olan Holly Black yazarlığın yanında editörlük ve prodüktörlük de yapmaktadır.